clarias@clarias.pl 22 290 21 42
Przyklad

Producenci

Szukaj produktu

Kategorie

Systemy płatności

  • eserivce
  • PayPal
  • Przelewy24
  • iMoje
  • MBANK Raty
  • BGŻ

Kontakt

  • NIP: 521-142-08-36
  • E-mail:clarias@clarias.pl
  • Telefon22 290 21 42
  • Godziny działania sklepuZapraszamy po odbiór towaru na nasz nowy adres Warszawa ul. Osowska 84B, od poniedziałku do piątku: 10:00 18:00, w soboty: 11:00-16:00

POKARMY ŻYWE

POKARMY ŻYWE
Naturalny pokarm – aby stworzyć rybom naturalne środowisko

”Wiele schorzeń występujących u ryb powstaje nie tylko w wyniku braku witamin, względnie odżywiania sztucznymi pokarmami, ale także na skutek braku ruchu, spowodowanego łatwym i wygodnym dostępem do karmy oraz bardzo częstym przekarmianiem (co porównać można z tuczeniem, stosowanym w hodowli bydła czy świń). Tylko charakteryzujący się ruchliwością pokarm żywy sprawia, że konieczna przy polowaniu aktywność ruchowa ryb znacznie wzrasta i - co nie jest bez znaczenia - poprawia samopoczucie ryb.”
(dr Helmut Dittmars, DATZ 1/96, s. 29).

Doświadczonym akwarystom mądrość ta od dawna jest znana.

Firma IT - IchthyoTrophic wyspecjalizowała się w hodowli, poławianiu i przetwórstwie żywych pokarmów po to, by spopularyzować ten, najkorzystniejszy dla utrzymania dobrej kondycji ryb, sposób karmienia.


W procesie przygotowania produkcji pokarmy poddawane są skrupulatnej selekcji. Dokładane śą wszelkie starania, by oddzielić organizmy uszkodzone podczas połowu, względnie transportu, od najbardziej żywotnych, które następnie dla poprawy ich kondycji, oczyszczenia i koniecznej tu kwarantanny przebywają przez co najmniej 7 dni w zbiorniku z bieżącą wodą pitną, do której w pewnych odstępach czasu dodaje się wypróbowane środki terapeutyczne, celem unieszkodliwienia ewentualnych zarazków chorobotwórczych.

Woda używana do pakowania pokarmów jest filtrowana przez filtr zeolitowy i wzbogacana zestawem soli mineralnych oraz substancji śladowych, dostosowanych do potrzeb poszczególnych gatunków.
Materiał opakowaniowy, produkowany na nasze zamówienie, ma specjalne właściwości. Charakteryzuje się wysokim stopniem przepuszczalności gazowej, co gwarantuje dostęp tlenu dla przetrzy-mywanych w nim żywych organizmów.

Prowadzone  wieloletnie prace badawcze doprowadziły do znalezienia optymalnej technologii produkcji opakowań dla zwierząt będących karmą dla ryb. Technologia ta nie budzi żadnych zastrzeżeń z punktu widzenia ekologii oraz weterynaryjno-sanitarnego.

Opakowania te nie zmieniają jakości witamin, wartości odżywczych i walorów smakowych oraz dają wielotygodniową gwarancję witalności, w przypadku dopływu świeżego powietrza przy temperaturze przechowywania 5 - 8°C.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

PrzykladPrzyklad
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl