ZAREJESTRUJ SIĘ I PŁAĆ MNIEJ ZA ZAKUPY - OTRZYMAJ STAŁY RABAT -4%
Strona główna » Aktualności » NOWE POKARMY DLA RYB FIRMY NEW LIFE SPECTRUM
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online
 • PayPal
 • Przelewy24
 • Hotpay
 • Bluemedia
 • CLARIAS NORBERT WASIURA
  ul. Osowska 84b
  04-351 Warszawa
  NIP: 521-142-08-36
 • E-mail:clarias@clarias.pl
 • Godziny działania sklepuZapraszamy po odbiór towaru na ul. Osowska 84B w Warszawie, od poniedziałku do piątku: 10:00 18:00, w soboty: 11:00-16:00 .

NOWE POKARMY DLA RYB FIRMY NEW LIFE SPECTRUM

Data dodania: 23-10-2015


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTA NOWYCH POKARMÓW DLA RYB FIRMY NEW LIFE SPECTRUM.

POKARMY DOSTĘPNE TU (KLIKNIJ W BANER):
O FIRMIE NEW LIFE SPECTRUM:
Ryby są bardzo zróżnicowaną grupą, i zaspokojenie wymagań żywieniowych poszczególnych gatunków może być bardzo trudne. Hobbyści na całym świecie zostali poinformowani przez wielu tak zwanych ekspertów, że żaden pokarm nie spełnia wszystkich wymagań żywieniowych ryb ozdobnych. Zróżnicowanie diety jest promowane jako najlepszy sposób, aby spełnić wszystkie potrzeby żywieniowe ryb. Rzeczywistość jest taka, że zastąpienie jednego pokarmu o niedoborze w pewne wartości odżywcze przez produkt o braku innych wartości odżywczych, nie będzie rozwiązaniem wszelkich problemów w diecie ryb. Lepiej pozostać przy jednym produkcie, który zawiera pełną gamę składników potrzebnych do spełnienia wszystkich potrzeb żywieniowych Twoich ryb.
Wydając setki złotych, a często tysiące złotych na filtrację, oprzyrządowanie i inne składniki techniczne akwarium warto zastanowić się, dlaczego pokarm nie może być najlepszej jakości. Nie oznacza, że musi on być drogi, wystarczy czasem przeczytać etykietę, żeby przekonać się o jego jakości.
Przeważnie na czele listy składu pokarmu wymieniane są ryby, czasem homary czy kraby, ale najczęściej są to resztki poprodukcyjne tych zwierząt. Na dole listy z kolei wypełniacze w postaci np. mąki. Te środki wiążące są niezbędne przy produkcji, ponieważ bez nich pokarmy by się rozpadały zanim trafiłyby do akwarium. Wysokiej jakości pokarmy zawierają około 25% a niższej jakości nawet 50% środka wiążącego. W produkcji pokarmów Premium zużywa się całe ryby, kryl czy małże, a nie ich resztki.
Wiele ryb powszechnie uważane za roślinożerne jak np. Acanthurs coeruleus, jak się okazuje, swoją dietę nie opierają głównie na glonach czy wodorostach. Uzupełniają ją o inne ważne składniki odżywcze. Badania na grupach porównawczych tych ryb wykazały, że największe przyrosty wagi i przeżywalność była w grupie, gdzie uzupełniano dietę o morskie białko pochodzenia zwierzęcego. Pielęgnice z jezior Malawi i Tanganika są jednymi z najbardziej wyspecjalizowanych ryb na ziemi. Ale nawet te, które są uznawane za roślinożerne, nie odżywiają się wyłącznie roślinami. Badania treści żołądkowej wykazały przewagę roślin, ale też larw owadów, skorupiaków, ślimaków, roztoczy, mikroorganizmów i zooplanktonu. I trzeba zrozumieć, że właśnie to białko pozwala im rosnąć w dobrej kondycji.
Mięsożerne ryby w swej diecie mają również mniejsze formy życia jak zooplankton i fitoplankton, nie opierają swej diety wyłącznie na mięsie, przez co ich dieta jest bardziej wyważona niż może się wydawać. Dlatego nie wystarczy zaopatrzyć się w mrożonki w sklepie akwarystycznym, aby uznać, że zaoferujemy naszym rybkom wszystko czego potrzebują do życia. Mięsożercy nie odżywiają się tylko mięsem, tak jak roślinożercy nie odżywiają się tylko roślinami.
Pokarm wysokiej jakości, generalnie wytwarza mniej odpadów, a więc będzie mniej zanieczyszczeń w Twoim akwarium. Innymi słowy, nadmiar niestrawionego białka, błonnik, sole mineralne (popiół), będzie wydalane przez skrzela i kał, tworząc fosforany, amoniak, i związki azotowe. To jest powód dlaczego Kelp, spirulina, zboża i inne trudne do strawienia białka powinny być dodawane w rozsądnym procencie. Wielu hobbystom wydaje się, że mogą dodać więcej alg, materii roślinnej w tym spiruliny do rybiej diety, a nieświadomie dodają zanieczyszczenia do swojego akwarium. Ryby, po prostu nie mogą wykorzystać wszystkich dodatkowych minerałów (popiołu) i błonnika. Pokarm wysokiej jakości zwykle zawiera dostateczną ilość substancji roślinnych i minerałów.
Twórca pokarmów SPECTRUM pan Pablo Tepoot mógł stworzyć kolejną formułę dla ryb roślinożernych używając głównie warzyw i zielonego barwnika, która pozwoliłaby na powiększenie przychodów firmy, ale uznał, że z powodu jego wiedzy byłoby to nieetyczne. Jak powiedział, nie mógłby produkować i sprzedawać pokarmu, z którego nie mogłyby faktycznie korzystać ryby.
Wartość białka jest bezpośrednio związana z zawartością aminokwasów takich jak arginina, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, trytofan i walina, które w istocie są podstawowym budulcem dla mięśni i odpowiadają za wzrost ryb. Procent białka nic nie powie o jego przetwarzaniu, nawet jeśli może być przyswajane i wykorzystywane. Chyba, że białko może być całkowicie trawione przez Twoje ryby, więc informacja na etykiecie przestaje mieć znaczenie. Wysokiej jakości białko, które jest łatwo przyswajalne przez ryby nie powoduje problemów żołądkowo-jelitowych, bez względu, czy ryby są klasyfikowane jako roślinożerne, wszystkożerne lub drapieżne. Nadmiar białka w przeważającej części jest wydalana w postaci odchodów. Twierdzenie, że nadmiar białka powoduje bloat lub innego rodzaju problemy przewodu pokarmowego u ryb roślinożernych, jest całkowicie nieprawdziwe. Słabej jakości białko, a także inne trudne do strawienia składniki, może powodować bloat itp., ale łatwo przyswajalne białko nie spowoduje żadnych problemów trawiennych.
Wielu mogłoby zapytać, czy pokarm, który spełniałby wszystkie kryteria żywieniowe ryb akwariowych w ogóle istnieje?
Tak odpowiada pan Tepoot:
Z wielką niechęcią, ale mówię tak, New Life Spectrum pokarm dla ryb. Ta filozoficzna koncepcja i ponad 30 lat doświadczenia w komercyjnej hodowli ryb stanowią podstawę do tak sformułowanego twierdzenia. Dla niektórych osób może to być postrzegane jako zarozumiałe, ale nie ujawniając tego faktu, byłbym winny gry w obawie przed krytyką. Moim zdaniem, byłoby nieetyczne gdybym nie wspomniał o moim pokarmie, w taki sam sposób, jak byłoby nieetyczne gdyby osoba, która opracowała lek, który mógłby leczyć malarię, wstrzymuje informacje, gdyż może to być postrzegane jako samo-promocja ze względu na potencjał zysku. Nie uważam mówienia prawdy jako auto-promocji, a moja filozofia biznesu zawsze była " marketing poprzez edukację ". W końcu prawda zawsze zwycięży, a kłamstwa będą obnażone. Nie jestem z pewnością legendą we własnym umyśle, abym był gotów zrujnować swoją reputację po 35 latach w hodowli ryb tropikalnych. Ludzie, którzy twierdzą, że nie można zrobić takiego pokarmu, jeszcze nie używali New Life Spectrum, albo używają go tylko jako pokarmu dodatkowego. 
Jeśli chcesz, aby ryby wyglądały jak najlepiej, kluczem jest karmienie wyłącznie New Life Spectrum. Karm New Life Spectrum wyłącznie przez 10 dni, a zauważysz, wzmocnienie koloru i lepszą witalność ryb, ale po co najmniej 30 dniach, w pełni docenisz korzyść z karmienia wyłącznie Spectrum.

Wiele osób może się zastanawiać dlaczego tylko?
Pięknem New Life Spectrum jest prostota jedynego pokarmu, który zapewnia rybom optymalną dietę. Aby ryby rozwijały się prawidłowo wszystkie składniki odżywcze muszą być zawarte we właściwych proporcjach. Są to: wapń, jod, fosfor, magnez, sód, potas, żelazo, miedź, cynk, mangan, chlorek selenu, węglowodany, błonnik, witaminy ,B6 i B12, C, D2 i D3, E, K2 i K3, kwas pantotenowy, niacyna, biotyna, tiamina, ryboflawina, kwas foliowy, Myo Inozytol, Omega 3 & 6, wszystkie aminokwasy: arginina, histydyna, izoleucyna, lizyna , metionina, fenyloalanina, treonina, walina.
Jeśli ktoś używa witamin w nadmiarze, może spowodować hiperwitaminozę u ryb, a jeśli zbyt mało, wpłynie to na zły stan zdrowia. Kiedy się karmi ryby różnymi pokarmami, ma się nadzieję na zbilansowaną dietę, ale czy naprawdę wiesz, co jest w "koszyku" pokarmowym? W rzeczywistości jest to zgadywanie. My pieczołowicie eksperymentowaliśmy przez wiele lat ,aby opracować odpowiednie proporcje składników do hodowli zdrowych ryb.
Prowadziliśmy doświadczenia przez ponad 10 lat w New Life International. Udało nam się utrzymać ryby z gatunków Papugoryb, Ustnikowatych, Pokolcowatych, Rogatnicowatych, Motylowatych, a nawet niektóre z trudniejszych takich jak Pygoplites diacanthusi Zanclus cornutus, żeby wymienić tylko kilka, a wszystkie karmione wyłącznie New Life Spectrum. Mamy również doświadczenia z pielęgnicami z jezior Malawi i Tanganika, a także licznymi gatunkami roślinożernych, wszystkożernych i mięsożernych słodkowodnych ryb tropikalnych, nie napotykając żadnych problemów trawiennych, w tym wzdęć (bloat). Nawet u bardzo wrażliwych pokarmowo gatunków takich jak Tropheus moori i Labeotropheus !
Kryl i cały śledź są najbardziej lekkostrawnym źródłem białka, mają też najlepszy profil aminokwasów z dodatkowym bonusem kwasów tłuszczowych omega 3. Powinno być nie do pomyślenia, aby nie skorzystać z tych składników jako głównego źródło białka, ale dobre składniki to ich koszt , a wynikiem jest mniejszy zysk dla producenta.
Niestety, jak większość rzeczy w życiu, to wszystko sprowadza się do jednego... $ $ $ $ $ $.
Natura ludzka dąży do przeciwstawiania się zmianom i ta, nowa koncepcja może nie być powszechnie zaakceptowana przez większość hobbystów, tak jak koncepcja karmienia zróżnicowaną dietą, która została ugruntowana w świadomości i podświadomości niemal wszystkich hobbystów na całym świecie. Nie bądź ekspertem zbyt szybko, gdyż wielu tak zwanych ekspertów to ludzie, którzy po prostu wiedzą tyle, że nie mają już miejsca w swych głowach, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Jeśli chodzi o mnie, chcę mieć zawsze otwarty umysł na nowe idee! Zawsze są nowe rzeczy, które poszerzają granicę akwarystyki słodkowodnej i morskiej. Cytując Davida E. Boruchowitza, redaktora czasopisma hobbystycznego o rybach tropikalnych: "Wiele naukowych mądrości dzisiaj wzięło swój początek jako herezja w innym czasie."
Na końcu gorąco zachęcamy hodowców ryb do eksperymentowania z jeszcze jednym akwarium lub jeszcze jedną rybą, notowania wyników, wyciągania wniosków i dzielenia się nimi z innymi.
Pamiętaj, że tylko martwa ryba podąża z prądem. Oceń fakty i myśl za siebie... 
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Newsletter

 

Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu