clarias@clarias.pl 22 290 21 42
Przyklad

Producenci

Szukaj produktu

Kategorie

Systemy płatności

  • eserivce
  • PayPal
  • Przelewy24
  • MBANK Raty

Kontakt

  • NIP: 521-142-08-36
  • E-mail:clarias@clarias.pl
  • Telefon22 290 21 42
  • Godziny działania sklepuZapraszamy po odbiór towaru na nasz nowy adres Warszawa ul. Osowska 84B, od poniedziałku do piątku: 10:00 18:00, w soboty: 11:00-16:00
» GLASGARTEN

GLASGARTEN

GLASGARTEN
Od firmy:

Przez ponad 13 lat doświadczenia w hodowli wielu różnych rodzajów krewetek, rozwinęliśmy dzięki naszym produktom Shrimp Dinner / Shrimp Snacks - Food Line smakowity, pełnowartościowy oraz zgodny z rytmem i warunkami życia składnik pożywienia dla krewetek dekoracyjnych taki, który zagwarantuje, że twoim krewetkom nic nie zabraknie i dzięki któremu pozostaną one zdrowe i witalne.
Frank i Carsten Logemann RSS krewetki

Informacje warte poznania dotyczące odżywiania krewetek
Odżywianie krewetek ozdobnych różni się wyraźnie od ryb i innych mieszkańców akwarium, jeśli chodzi o przyjmowanie i trawienie składników odżywczych.
 Krewetki jedzą zgodnie z naturą cały dzień i zazwyczaj wygryzają nieustannie biofilm z bakterii oraz porostów z alg za pomocą swoich szczypców włosowatych. W ten sposób wędrują po akwarium i wchłaniają przy tym ciągle liczne składniki pożywienia oraz błonnik pokarmowy. System trawienia zbudowany jest taki sposób, że wchłaniane pożywienie transportowane jest dzięki ruchom mięśni w sposób nieustający przez jelito, gdzie odbywa się większa część trawienia. Krewetki gromadzą w swoich żołądkach bardzo mało pożywienia, dlatego konieczne jest ciągłe wchłanianie pożywienia.

Jeśli krewetki nie znajdą wystarczająco dużo pożywienia, to system trawienia opróżnia się bardzo szybko, a niezbędne do życia wchłanianie składników odżywczych, względnie trawienie nie odbywa się, albo jest bardzo niewystarczające. Można to łatwo rozpoznać w pustym jelicie, przy założeniu, że jest ono widoczne i nie jest zakryte przez kolor zwierzęcia. W przeciwieństwie do tego na obrazku poniżej można rozpoznać bardzo dobrze jelito (w odwłoku) krewetki w stanie pełnym.


RSS krewetki

Czy oszczędne lub punktowe karmienie ma sens?
Wyłącznie punktowe lub oszczędne karmienie nie jest zalecane z powyższych powodów i może prowadzić do obciążeń, szczególnie jeśli krewetki wygryzły już naturalnie wyrośnięty biofilm na wszystkich powierzchniach w akwarium.

Miękkie tabletki odżywcze lub granulat są bardzo szybko zjadane i w ten sposób zwierzęta przyjmują często w krótkim czasie dużo pożywienia, przy czym duża część zostaje wydalona jako niewykorzystana, ponieważ system trawienia nie jest na to przygotowany, a ciało nie potrafi przyjmować tak szybko tak wiele składników odżywczych, ile jest transportowanych przez system trawienny. Wskutek tego zwierzęta nie znajdą do końca dnia już nic więcej do jedzenia i zostaną głodne do następnego karmienia. Może to prowadzić do sytuacji stresujących, co może powodować u zwierząt podatność na choroby i infekcje bakteryjne.

Jak wygląda odżywianie zwierząt zgodne z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku?
Odżywianie zwierząt zgodne z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku krewetek polega na tym, aby dawać zwierzętom do dyspozycji oprócz głównych posiłków także możliwie pełną ofertę żywieniową i dbać o to, aby mogły znaleźć wszędzie w akwarium coś do zjedzenia.


RSS Krewetki - Red Bee krasnolud krewetki

 Nasz koncept żywienia Shrimp Dinner - Food Line zaopatrzy Twoje krewetki optymalnie i zawiera nie tylko wszystko co potrzebują, ale także wszędzie w akwarium coś do jedzenia, co odpowiada naturalnemu sposobowi odżywiania krewetek dekoracyjnych.

 Seria pożywienia Shrimp Snacks składa się z wielu aromatów oraz wartościowych składników odżywczych dla odpowiedniego i wyważonego uzupełnienia podstawowego pożywienia.


 

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

PrzykladPrzyklad
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl